© 2010 All rights reserved  "tibaldi1969"
37-400 Nisko ul. Lubelska 9  tel. +48 15 841 24 42 , mobile : +48 501 331 098

System IDEAL 8000 cechuje wielość wariantów konstrukcyjnych, wzajemna kompatybilność profili, a przede wszystkim swoboda w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania.
Poszerzenie wrębu szybowego  umożliwia zastosowanie energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną.
Na przykład okno referencyjne o wymiarach 1230 x 1480 mm przy zastosowaniu pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,5 W/m2K osiąga współczynnik izolacji termicznej wynoszący Uw=0,76 W/m2K.


Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

W ramach systemu Ideal 8000 mamy również możliwość zastosowania innego innowacyjnego rozwiązania poprawiającego parametry cieplne i statyczne konstrukcji - technologii wklejania szyb w profil "bonding inside"
Bonding inside”, czyli technologia wklejania szyby we wrąb skrzydła przyczynia się także do obniżenia wartości liniowego mostka termicznego powstającego na styku szyby z profilem, co daje jeszcze lepsze zabezpieczenie przed tworzeniem się rosy na krawędzi szkła i bezpośrednio wpływa na zmniejszenie wartości współczynnika przenikania ciepła konstrukcji okiennych wykonywanych z profili systemu Ideal 8000.
Dzięki stałemu połączeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła.
Metoda ta minimalizuje ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji. Wklejana szyba to również doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem, ponieważ wklejona po całym obwodzie szyba nie daje się wypchnąć, co się czasem zdarza w "klasycznych" oknach
.
Więcej informacji o Ideal 8000
Mocna konstrukcja profili o głębokości zabudowy 70 mm oraz duże
komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry
statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach.
W przypadku renowacji, gdzie często nie ma możliwości powiększenia
otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość
ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala
wpuścić do pomieszczeń więcej światła.Wielokomorowa budowa to
gwarancja wysokiej izolacyjności cieplnej i akustycznej.

System IDEAL 4000 oferuje wyjątkowo szeroki zakres możliwości konstrukcyjnych.
Seria Round-line, profile przeznaczone do budowy okien na rynki zagraniczne: - włoski, francuski (okna renowacyjne, okna typu monoblock) oraz holenderski (Blockprofile NL) to niektóre z opcji dostępnych w ramach systemu, decydujących o jego uniwersalności i elastyczności.
W ramach systemu możliwa jest także realizacja drzwi zewnętrznych.
Idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania
powierzchni w obrębie wyjść tarasowych
lub ogrodowych. Z myślą o nieograniczonej swobodzie tworzenia przestrzeni proponujemy Państwu jedyne w swoim rodzaju drzwi balkonowe
systemu HST, w których każde otwierane skrzydło może mieć wymiar od 800 mm do 3000 mm szerokości i wysokość do 2500 mm w białym kolorze.
Drzwi HST to rozwiązanie nowoczesne i bezpieczne, stworzone z myślą o likwidacji wszechobecnych barier architektonicznych dzięki zastosowaniu „niskiego progu”. Przekręcenie dużej klamki w dół, z pozycji zamknięcia, powoduje uniesienie skrzydła o kilka milimetrów, zwolnienie docisku uszczelek i możliwość swobodnego przesuwania skrzydeł. Specjalistyczne okucia gwarantują, że skrzydła swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwają się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji.
Nowością w tym segmencie jest modułowy charakter konstrukcji, co umożliwia trzy dowolne konfiguracje produktu, w zależności od oczekiwanych parametrów cieplnych.
Zmiany w konstrukcji kształtowników pozwoliły na zdecydowaną poprawę przenikalności termicznej zestawień profili, co w zależności od wybranej opcji pozwala na uzyskanie średniej
ważonej wartości współczynnika przenikania ciepła Uf= od 1,5 W/m2K w wersji Basic, poprzez Uf=1,3 W/m2K w wersji Standard do Uf=1,1 W/m2K w wersji Premium. Mimo swoich ogromnych rozmiarów, drzwi unoszono-przesuwne HST 85 mm pozostają skuteczną barierą przed ucieczką ciepła.
Zestawienie powyższe przedstawia podstawowe informacje o profilach Aluplast , po szczegółowe dane zapraszamy na stronę Firmy Aluplast.