Rolety zewnętrzne – Stalowa Wola

Rolety zewnętrzne nie są tak popularne jak ich wewnętrzne odpowiedniki. Pozwalają one jednak na uzyskanie eleganckiej aranżacji budynku, a także osłonienie pomieszczeń przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Są coraz chętniej wykorzystywane przez właścicieli domów jednorodzinnych czy mieszkań. Pojawiają się również w obiektach usługowych. Nasze rolety zewnętrzne występują w wielu wersjach. Niektóre z nich powstały z myślą o budynkach dopiero powstających. Wynika to z konieczności specyficznego montażu i wkomponowania ich w konstrukcję danego obiektu.

Nasza oferta obejmuje rolety zewnętrzne w wielu odsłonach. Wśród nich można wyróżnić takie warianty, jak:

  • podtynkowe,
  • nadstawne,
  • zewnętrzne,
  • elewacyjne.

Wybór odpowiedniego systemu powinien zależeć przede wszystkim od tego, na jakim etapie jest dany budynek oraz jak wygląda jego dokładna konstrukcja. Nie wszystkie modele da się bowiem zamontować na obiektach już istniejących. W danym miejscu musi bowiem znajdować się właściwa przestrzeń na skrzynkę rolety.

Rolety zewnętrzne są ciekawą alternatywą dla rolet wewnętrznych. Pozwalają one na wpłynięcie na wygląd budynku od zewnątrz. Obecnie produkuje się wyroby tego typu, które prezentują się niezwykle stylowo, a zarazem są bardzo funkcjonalne. Pełnią podobną rolę do modeli montowanych wewnątrz obiektu, jednak są one znacznie trwalsze, grubsze i pozwalają jednocześnie na zachowanie odpowiedniej termo- i dźwiękoizolacji w budynku.

Dlaczego warto postawić na rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne sprawdzają się doskonale w budynkach o dowolnym przeznaczeniu. Cieszą się one rosnącą popularnością nie tylko ze względu na swój stylowy wygląd. Do najważniejszych zalet produktów tego typu można zaliczyć:

  • oszczędność energii – w trakcie sezonu letniego zasłonięta roleta zewnętrzna zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia, co wpływa na komfort przebywania w budynku i ogranicza koszty związane z korzystaniem z klimatyzacji; zimą roleta zewnętrzna stanowi swego rodzaju izolację termiczną i pozwala na zmniejszenie ilości ciepła wydostającego się z obiektu,
  • zabezpieczanie przed słońcem, wiatrem, śniegiem i innymi czynnikami, które mogłyby powodować uszkodzenie lub blaknięcie stolarki okiennej,
  • możliwość regulowania doświetlenia pomieszczenia w danym momencie dnia poprzez opuszczanie lub podnoszenie rolety,
  • osłonięcie pomieszczenia przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów – rolety zewnętrzne zapewniają prywatność, dlatego po zmroku można je opuścić, by ukryć, co dzieje się wewnątrz budynku,
  • utrudnienie potencjalnego włamania – pokonanie zasłoniętych rolet zewnętrznych wymaga czasu, dlatego ich zamontowanie może zniechęcić potencjalnych włamywaczy,
  • zwiększenie izolacji akustycznej – dzięki roletom do wnętrza budynku nie docierają odgłosy, co może okazać się korzystne np. w przypadku mieszkań przy ruchliwych ulicach.

Pomagamy dopasować odpowiednie rolety zewnętrzne do potrzeb danego klienta. Skupiamy się przede wszystkim na wielkości okna czy drzwi na taras, a także wymaganiach dotyczących konkretnego koloru i wyglądu. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane montażem wytrzymałych, a zarazem funkcjonalnych i stylowych rolet zewnętrznych w swoim budynku.