Blog

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie okna?

W dzisiejszych czasach okna pełnią wiele funkcji, takich jak izolacja termiczna, ochrona przed hałasem czy zabezpieczenie przed włamaniem. Wybór odpowiednich okien do naszego domu może być kluczowy dla komfortu mieszkania oraz oszczędności energii.

Czytaj dalej

5 zalet żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane to coraz częściej wybierane rozwiązanie do dekoracji okien w polskich domach i mieszkaniach. Ich popularność wynika z wielu zalet, które wpływają na komfort użytkowania oraz estetykę wnętrz.

Czytaj dalej

Dlaczego warto zakupić rolety wewnętrzne na wymiar?

Rolety wewnętrzne na wymiar to popularny element wystroju wnętrz, który pełni zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Wybierając je do swojego domu czy mieszkania, warto zwrócić uwagę na ich zalety, które przekonują coraz więcej osób do ich montażu.

Czytaj dalej

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych do naszego domu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa oraz ciepłego i komfortowego wnętrza. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają drzwi PVC, które łączą w sobie wiele zalet.

Czytaj dalej

Jak rozpoznać wysokiej jakości okna?

O jakości okien decyduje kilka parametrów, a mianowicie użyte do produkcji materiały, rodzaj profili i typ pakietu szybowego, a także okucia i uszczelki. Okna zawsze powinny być dostosowane do rodzaju budynku i wymogów, jakie wynikają z projektu. Obecnie najpopularniejszym rodzajem okien są okna PCV, które są wyjątkowo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Pomimo ekspozycji na […]

Czytaj dalej

W jakich wnętrzach sprawdzą się przesuwne drzwi tarasowe?

Okna przesuwne są droższe od okien rozwieranych i rozwieralno-uchylnych, ale ich niekwestionowaną zaletą jest to, że zajmują mniej miejsca wewnątrz pomieszczeń. Obecnie dominującym nurtem w nowoczesnym budownictwie są małe domy o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 120 m2 z otwartą i wszechstronną strefą dzienną. Okna tarasowe przesuwne doskonale się w ten trend wpisują – optycznie powiększają niewielką […]

Czytaj dalej