Blog

W jakich wnętrzach sprawdzą się przesuwne drzwi tarasowe?

Okna przesuwne są droższe od okien rozwieranych i rozwieralno-uchylnych, ale ich niekwestionowaną zaletą jest to, że zajmują mniej miejsca wewnątrz pomieszczeń. Obecnie dominującym nurtem w nowoczesnym budownictwie są małe domy o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 120 m2 z otwartą i wszechstronną strefą dzienną. Okna tarasowe przesuwne doskonale się w ten trend wpisują – optycznie powiększają niewielką […]

Czytaj dalej

Na jakie elementy okna warto zwrócić uwagę?

Wybór okien do domu nie jest prostym zadaniem, tym bardziej że na rynku dostępne jest wiele różnych produktów różniących się właściwościami technicznymi i użytkowymi, a także ceną. Warto zatem porównać kilka najważniejszych parametrów, które mogą zadecydować o komforcie termicznym w domu oraz bezawaryjnej obsłudze.

Czytaj dalej

Czy okna PCV są energooszczędne?

Okna energooszczędne ograniczają straty ciepła i przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Podstawowym parametrem definiującym okna energooszczędne jest współczynnik przenikania ciepła Uw. W ostatnich latach, największą popularnością cieszą się okna PCV, które są trwałe, solidne i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Ale czy są energooszczędne?

Czytaj dalej